E-Ticaret Danışmanı-Uzmanı
Sosyal Medya Yönetimi

Neredeyiz?

Hakkımda

E-Ticaret Uzmanı/Danışmanı konusunda bir çok firmaya destek vermişliğim olmuştur. Bu süreç içerisinde büyük ölçekli firmalar, üreticiler, ithalatçılar, küçük ve orta ölçekli firmalarda bulunmuştur.

Ben Kimim? ( Kısaca )

Çok çılgın düşüncelere sahip, Fotoğraf çekmek onun için vazgeçilmezlerinden olan Özgür Ruhlu, yenilikçi, güvenilir, girişken, dürüst bir karaktere sahiptir. Tabi Bunları Kendisi yazdığı için de olabilir.. Çevresinden de bir kaç bilgi almak lazım.. Teknoloji dünyası ile iş hayatına başlamış, Zaman ayıra bildikçe teknoloji/yazılım seminerlerine katılmış, E-ticaret ve Sosyal Medya eğitimleri almış, biraz okumuş sonra hep okumuş ve okuyan, şuanda da belli başlı projeleri olan ve bu projeler üzerine çalışan, bir adamdır kendisi..

Ben Kimim? ( Uzunca )

80′li yıllar hani şu sobalı evler üzerinde kestane pişirdiğimiz zamanlardı. Bir televizyon vardı Allahlık 9 tane kanalı vardı bunlardan 3 – 4 tanesi ya çalışır ya çalışmazdı. Serdar Ortaç’ ın uzun saçlı “karabiberim” adlı parçası olduğu zamanlar diyorum, sokaklarda bağıra çağıra oynadığımız oyunların eşliğinde kararan hava ve saat 19:00 olduğunda ” Hadi çocuklar eve ” diye seslenen O ANNE’ler… İnsanlara verilen değerler saygının saygı, sevginin sevgi olduğu o günleri yaşayan ve bununla gurur duyan bir insanım. ilkokulu 5 yılda orta okulu 3 yılda liseyi 3 yılda, Üniversiteyi Açıktan Çalışma EK. ve End. İlş. okuyan 17 li yaşımda çalışma isteği ile bugünün İstanbul’un da bilişim sektörüne atıldım.
İş Hayatı: Yıl 2003 – 04 ve ben bir bilgisayar firmasında perakende satış danışmanı olarak çalışıyorum. İçimde ki merak, o heyecan beni mutlu ediyordu. İnsanlara bir şey satmak değil de o ürünler ile yapabileceklerini anlatmak ayrı bir hazdı. Burada ki maceram 8 ay kadar sürdü bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanmam ( yalan ) ve bunun için kursa gitmem dolayısıyla iş hayatına biraz ara verdim. Aklımda hep çalışmak vardı, okumak o günler de pekte istediğim birşey değildi fakat gelin görün ki o çevrenin vermiş olduğu etki ile benim zamanını yaşadığım yıllarda insanlar kendi isteklerini değilde başkalarının istekleri ile nefes aldığı için işler pek doğru ilerlemiyordu. Sınav sonuçları iyi değildi 1, 2, 3 artık bu yıllar içerisinde O zamanın Turkcell Abone Merkezi ( Şimdi Turkcell İletişim Merkezi ) 1.5 senelik iş tecrübem sonrasında Gold Bilgisayarda perakende ve bayi satış danışmanlığı gibi pozisyonlar da tecrübelerim olmuş ve sonunda aldığım bir karar ile açıköğretim çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri adı altında uzun bir bölüme başlangıç yaptım. Evet hala okuyorum.
Merak ettim ya sonra: Gold bilgisayar ile 2,5 -3 sene kadar bir ilişkimiz oldu. 2008 yılında ayrıldım. 5 yılda Türkiye de insan kaynakları çok hızlı ve güzel bir yol almış olsa gerek ki insan gücünden faydalanmanın ve bunu anlamanın yollarını geliştirmişler bunu boşta kaldığım süre zarfı içerisinde başvuru yapıpta görüşmeye gittiğim firmalardan anladım ki kendime ” Fatih bak bu iş böyle olmayacak önce şu askerlikten kurtul sonra kendini geliştir ” tokatını atarak titreme gelmesini sağladım ki 2009 yılında askerlik vazifemi yaptım ve tekrar sahalara döndüm kendinden daha emin ve kararlı olarak.
Eğitimler: Sırf merakımı ve içimde ki o isteği yerine getirmek için Network Academy de Microsoft Sistem Uzmanlığı Sertifika programına başladım. Dökümanlar eğitimler uygulamalar vs.. 2011 haziran ayı Turkcell Superonline Operasyonunda işe hayatıma devam ettim. Turkcell Academy de Saha Satış ve Destek Yöneticisi sertifika programına katıldım. kişisel gelişim kitapları ve videolar ile insan ilişkileri üzerine araştırmalar yaptım. İnsan Psikolojisi ve vucut dili beni hep hayretlere düşürmüştür. Bir insana soru sormadan gözlemleyerek çözmek mucize gibi geliyordu bana ki hala da öyle.
Sonuç: Bilişim ve teknolojiye olan merakım sistemsel olarak birşeyleri öğrenmeme neden oldu ve oluyor da, bilgiye aç olan bünyem kendimi geliştirebileceğim bir iş ortamı ve bununla endeksli çalışma arkadaşlarım ile sonuna kadar gidebileceğim bir hayat..

 

Hangi dilleri biliyorum?

  • Türkçe – Her ne kadar doğru kullanamasakta anlıyor ve konuşuyorum
  • English – varlığından haberim var üzerinde çalışıyorum.
  • Diğer – Pek ilgimi çekmiyor

Hobilerim

Hep bir teleskop’ um olsun yazın gecenin ilerleyen saatlerinde oturup yıldızları, Ay’ı seyrederek uyumak istemişimdir.( Yaptım ), Bir gün bir fotoğraf çekip bunu paylaşmak ve adımı duyurmak istedim.( 2008 yıllarında standart kompak bir makine ile Büyük ada da çektiğim bir fofoğraf ile fotokritik sitesinde haftanın 1. si seçildim şuanda Nikon marka profesyonel bir makine kullanıyorum ), düz yazılar yazmayı ve bunları kitap haline getirmek için çok az bir zamanım kaldı kitap olmasada bir blog’ um olacak ve şuanda onu yapıyorum ve tabi diğer standart vazgeçmezlerimden paintball, karting, kol saati ve öğrenme takıntısı vs.

D.I.S.C Kişilik Envanteri

D.I.S.C Kişilik Envanterini İndirmek İçin Lütfen TIKLAYIN

İletişim Bilgilerim

“Mazaya Ritim İstanbul” Cevizli Mah. Zuhal Cd. No:45 A2 Blok K:2 D:34 34846 Maltepe/Istanbul

0850 303 1924
0541 611 4151

Detaylar

Bilgilerinizin doğru olduğunuz kabul etmiş bulunmaktasınız.

Hangi Konular ile İlgileniyorsunuz?
  1. E-TicaretSosyal MedyaDijital PazarlamaFotoğrafçılık
  2. EvetHayır

* Gerekli Alanlar

Lütfen Bilgileri ve İsteklerinizi Eksiksiz İletin. Sizlere En Kısa Sürede Destek Vereceğiz.

Araç çubuğuna atla